Announcement

author

Zone 5 Playoffs July 29th

Posted by Cornwall Minor Lacrosse Association on Jul 17 2017 at 10:28AM PDT

All of our CMLA minor rep teams will be participating in the Zone 5 Playoffs taking place on Saturday, July 29th.
The Celtics semi-final game information can be found in the Schedule Section of the website. Good Luck Celtics!
The complete schedule is as follows:

Saturday July 29
A`nowara`ko:wa Arena (Akwesasne)
Game #
T1 Tyke 9:00 AM D/E semi final 1 Kahnawake Mohawks 1 vs Nepean Knights 2
T2 Tyke 10:00 AM D/E semi final 2 Cornwall Celtics vs Akwesasne Storm 2
T3 Tyke 11:00 AM B/C final Nepean Knights 1 vs Akwesasne Storm 1
N2 Novice 12:00 PM C/D Semi-final #2 Kahnawake Mohawks 1 vs Akwesasne Storm 2

N3 Novice 1:30 PM B Semi-final 1 Gloucester Griffins 1 vs Cornwall Celtics
N4 Novice 2:30 PM B Semi-final 2 Nepean Knights 1 vs Akwesasne Storm 1
T4 Tyke 3:30 PM D/E finals Winner of Game #T1 vs Winner of Game #T2
N5 Novice 4:30 PM D-Final Loser of Game #N1 vs Loser of Game #N2

N6 Novice 6:00 PM C-Final Winner of Game #N1 vs Winner of Game #N2
N7 Novice 7:00 PM B -Final Winner of Game #N3 vs Winner of Game #N4
P1 PW 8:00 PM C-finals Akwesasne Storm 2 vs Nepean Knights 2

Saturday July 29
Benson Centre (Cornwall)
Game #
P2 PW 9:00 AM B semi final Kahnawake Mohawks 1 vs Cornwall Celtics
B2 Bantam 10:00 AM C semi final Nepean Knights 2 vs Cornwall Celtics 1
M1 Midget 11:00 AM B/C Semi-final 1 Cornwall Celtics vs Nepean Knights 2
M2 Midget 12:00 PM B/C Semi-final 2 Kahnawake Mohawks 1 vs Gloucester Griffins 1

P3 PW 1:30 PM B finals Gloucester Griffins 1 vs Winner of Game #P2
P4 PW 2:30 PM D/E finals Nepean Knights 3 vs Tyendinega Wolfpack
B3 Bantam 3:30 PM C-finals Kahnawake Mohawks 1 vs Winner of Game #B2
B4 Bantam 4:30 PM D finals Akwesasne Storm 2 vs Winner of Game #B1

B5 Bantam 6:00 PM B-final Gloucester Griffins 1 vs Kingston Krossfire
M3 Midget 7:00 PM B -Final Winner of Game #M1 vs Winner of Game #M2
M4 Midget 8:00 PM C-Final Loser of Game #M1 vs Loser of Game #M2